Nyíregyháza térképe

NyíregyházaNyíregyházanyiregyhaza.lap.hu/9-99hu16974486642004-11-13 00:00:002023-10-16 11:31:04Central Médiacsoport Zrt.centralmediacsoport@centralmediacsoport.hu2004
Hirdetés

Meghatározás

Ma az idelátogatókat a pezsgő belváros mellett csendes parkok, fasorok, csodálatos szobrok, hangulatos kávéházak, teraszos éttermek, színvonalas szállodák, gazdag kulturális és művészeti programok várják. Nyíregyháza városközpontjától alig három kilométerre fekvő Sóstógyógyfürdő pedig az utóbbi évektől az ország egyik legkedveltebb turistalátványossága lett, ahol megtalálható minden, ami a kikapcsolódáshoz kell. Egyik része az aktív pihenésre vágyók célpontja, mint a horgászás, csónakázás, Állatpark látogatás, míg a passzív pihenés hívei télen-nyáron élvezhetik a gyógyfürdők (Júlia Fürdő, Parkfürdő, Tófürdő) és az Aquarius élményfürdő kényeztetését. Egyre előkelőbb helyre kerül Nyíregyháza - Sóstógyógyfürdő létesítményei a wellness, spa kedvelők világában, köszönhetően az 50 °C-os termálvíznek, amely az utolsó magyar tengernek, a Pannonnak a 800 méteres rétegsoraiból buzog fel. A háromgenerációs fürdő minden korosztály számára vonzó kikapcsolódási, szórakozási programot nyújt. Kétségtelen, hogy a gyógyvizes fürdő -komplexum megalapozza a város mai és jövőbeli fejlődését. Nyíregyháza város fő attrakciói közé tartozik még az Állatpark, amelynek területén 2010-ben egyedülálló létesítmény nyitotta meg a kapuit. A Zöld Piramisnak nevezett épület földalatti szintjén az indiai-óceán élővilága jelenik meg. Az Ócenárium fölött kerül kialakításra az Esőerdőház, amely sajátos hangulatával nyújt egyedülálló élményt. Az Állatpark nemcsak a családok, hanem óvodák, iskolák kedvelt úti célja is, hiszen Magyarországon csak itt működik állatkerti szálloda.

Hirdetés

Ön azt választotta, hogy az alábbi linkhez hibajelzést küld a lap.hu oldal szerkesztőjének. Kérjük, írja meg a szerkesztőnek a megjegyzés mezőbe, hogy miért találja a lenti linket hibásnak, illetve adja meg e-mail címét, hogy az észrevételére reagálhassunk!

Hibás link:
Hibás URL: